Türkiye Çevre Koruma Vakfı
Türkiye Çevre Koruma Vakfı

2023 yılı TR 221 Turu

31 Mart 2023

 

Çevre Referans Laboratuvarı – TÜÇEV – İZAYDAŞ arasında 20.09.2022 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde; TR 221 turu (su/atık su TKN) düzenlenecektir.

2023 yılı YT organizasyonu olarak, su/ atık su kapsamında TKN de Bakanlıkça yetkisi olan tüm laboratuvarlar, daha önceden başka bir tura katılmış olsalar dahi, Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği Madde 35 uzaktan denetim amaçlı olması nedeni ile İZAYDAŞ ile birlikte koordine edilecek TR 221 turuna katılımak zorunludur. Turlarda değerlendirme;

Madde 35 (2) Bakanlıkça düzenlenen veya katılması zorunlu tutulan yeterlik/karşılaştırma testinde, test sonucu kabul edilebilir sınırların dışında olan laboratuvar, altı ay süre içerisinde ikinci kez yeterlik/karşılaştırma testine katılım sağlar. Sonuçların ikinci kez de kabul edilebilir sınırların dışında çıkması halinde, altı ay süre içerisinde üçüncü kez yeterlik/karşılaştırma testine katılım sağlanır. Bu süreç sonunda olumlu sonuç alamayan laboratuvarların kapsam veya parametreleri Bakanlıkça askıya alınır katılmakla zorunludur.” hükmü gereği uygulanacaktır.

Söz konusu Yeterlilik Test turuna dair süreç ile yeterlilik test ücretleri, tur tarihi ve başvuru koşulları Yeterlilik Test Organizatörü İZAYDAŞ tarafından hazırlanan programda detaylandırılmıştır.   

İletişim-bilgi: www.izaydas.com.tr;  e-mail:yeterlilik@izaydas.com.tr

 

Yeterlilik Test Çevrim süreci boyunca İZAYDAŞ tarafından sunulan program çerçevesinde hareket edilecek olup, laboratuvarların uymakla zorunlu oldukları yükümlülükler için, 30 Eylül 2022 tarihinde Bakanlık resmi web adresinde yer alan Uzaktan Denetim Kapsamında YT/LAK Testleri Hakkında Duyuru dikkate alınacaktır.

 İlgililerin DikkatineFacebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır